SEO specialista

Karel Souček

SEO & UX teamleader

„Uvědomujeme si, že SEO už dávno nestojí osamocené v koutě. U nás je silně propojené s UX i analytikou. Navrhnout funkční landing page podle zjištěných potřeb uživatele je velmi blízko tomu, jaký obsah na ní budeme prezentovat a proč. Stabilně testujeme nové přístupy jak v SEO tak UX. V týmu 4 lidí pravidelně brainstormujeme každého klienta, což nám často otevře oči k novým přístupům.“

Pracovní úvazek

Brno

Flexibilní pracovní doba

HPP nebo IČ

Full time / Part time

Možnost remote práce

Víš, jak je důležité být na internetu dohledatelný? Zařídíš, aby každý web, který se ti dostane do rukou, skončil brzy na první stránce vyhledávání, protože víš, že být na té druhé je stejně platné jako pískoviště na Sahaře? Pak jsi náš člověk… :)

Koho hledáme?

 • Ryzího SEO specialistu. Na web se díváš jako architekt na dům a víš, za jaké nitky tahat, aby rostl organic.
 • Markeťáka s bystrým duchem. Rád si počteš v Google Analytics a s Google Tag managerem si tykáš.
 • Uvítáš práci v inspirativním týmu, který ti pomůže utříbit myšlenky. Optimio je tým zkušených profíků, kteří spolupracují ve jménu společného výsledku. Tohle není klišé. Touhu pomáhat ostatním umíme ocenit, stejně jako schopnost uznat a chtít řešit chybu.

Bude nám to spolu klapat, pokud…

 • Sleduješ marketingové trendy a inspirativní osobnosti. Na SEO restartu nebo jiné podobné akci jsme se mohli srazit ve dveřích.
 • Máš praktické zkušenosti s optimalizací webů pro vyhledávače.
 • Za svou prací si stojíš a jsi na ni hrdý? Pochlub se v motivačním dopise nebo CV, jakým webům se ti podařilo pomoci a v čem pomoc spočívala!
 • Na 3, 2, 1 teď řekneš nejvýznamnější off-page faktory.
 • Google Search Console, Collabim, Ahrefs, Marketing Miner či jim podobné nástroje nejsou jen pojmy, ale tyto nástroje znáš a pomáhají ti v tvé práci.
 • Umíš se orientovat v HTML.
 • Google Analytics je tvůj kamarád. Umíš v něm odhalit slabá místa na webu a dle něj volit další strategie.

Jaká práce tě čeká?

 • Jednorázovky, kde na začátku bude stát tvá analýza klíčových slov, pak se přesuneš k návrhu struktury a filtrům. To celé zakončíš přechodem na nový web.
 • Zvedání návštěvnosti klientských webů. Jak toho docílíš, je na tobě. Počítat můžeš s naší pomocí, nejvhodnější řešení hledáme ve většině případů společně.
 • Praxe, praxe a zase praxe. Tu nic nenahradí. Neobejdeš se ale bez zápalu a chutě se zlepšovat!

Co ti můžeme nabídnout?

 • Budeme nároční. A ty získáš skvělé zázemí kolegů napříč všemi obory online marketingu.
 • Budeme inspirativní. Ať už na týdenních poradách SEO týmu, kde se řeší novinky, rozvoj produktů a oborové vychytávky, tak na mikrotýmech, kterých se účastní všichni specialisti ze všech týmů, kteří pracují na daném projektu.
 • Budeme kamarádští. Ctíme individuality a nastavení a potřeby každého z nás.
 • Budeme otevření. Vítáme nápady každého z nás. Pokud tě napadne něco, co bys rád dělal a my v Optimiu to ještě náhodou nezkusili, vypracuj projekt, představ ho a pokud to zapadne do firemní vize, staneš se jeho garantem, poskládáš si svůj tým a můžete se pustit do práce.

Co ti nabídneme na oplátku

Flexibilní pracovní doba

U nás pracují sovy i skřivani. Klidně přijď do práce na 6 nebo na 10, záleží na tobě, jak si den uspořádáš. Potřebuješ během dne něco zařídit? Není problém! Práci můžeš dokončit později, ale přes deadline nejede vlak.

Pravidelné vzdělávání

Jednou za měsíc máme vzdělávací den, kdy se zastavíme a společně si předáváme novinky z marketingu. Vyhlídl sis školení nebo konferenci, která tě posune? Rádi tě tam vyšleme.

Možnost remote práce

Nezáleží z jakého konce světa jsi. Podstatný je přístup k internetu, pak s námi můžeš pracovat odkudkoliv. Také vycházíme vstříc cestovatelům. Chceš pracovat měsíc z ciziny? Vše je o domluvě.

Pravidelné teambuildingy

Každý tým má svůj rozpočet na teambuilding. Stačí se domluvit, kdy a kam společně po práci vyrazíte. Pořádáme i celofiremní akce jako třeba grilovačky.

Kvartální odměny

Společně s tvým nadřízeným si určíte cíle na každý kvartál. Pokud se naplní všechna potřebná kritéria, odměna tě nemine. Vše je transparentní a předem stanovené.

25 dní dovolené

U nás to není jen o práci. Chceme, aby si naši lidé také dobře odpočali. K 20 dnům volna ti přidáme ještě dalších 5 navíc.

3 sick days

Není ti nejlíp, ale víš, že jeden den v posteli pomůže? Vezmi si sick day, vylež to a další den už můžeš zase za kolegy.

Multisport

Rád si po práci protáhneš tělo? Pořídíme ti multisportku, díky které si za pár korun zasportuješ. Dáváš přednost relaxu? Můžeš s ní i do wellness.

Výuka angličtiny

Chceš zapracovat na angličtině? Zajistíme lektora, který tě posune mílovými kroky. Marketingové zdroje v angličtině pak přelouskáš během chvilky.

Zaujali jsme tě? Skvělé!

Zašli nám CV nebo LinkedIn.
Přidat můžeš i motivační dopis.

775 272 892

kariera@optimio.cz

Proč jít pracovat do Optimia?

Optimio je na trhu již 14 let a jeho hlavní vášní je tvořit růstové marketingové strategie, promyšleně konzultovat a pokrývat všechna důležitá témata v marketingu, která pomohou klientovi zajistit růst ve všech oblastech.

Že jsme super firma, o nás říkají i zaměstnanci.
Mrkni na Atmoskop.

Pestrý repertoár klientů

V Optimiu děláme marketing pro tolik klientů, že jejich seznam by zde zabral až příliš místa. Jedno je jisté – rozhodně se u nás nudit nebudeš. Koukni na web Optimia do sekce Reference. Pro klienty jsme parťáci a konzultanti.

Sdílíme spolu své zkušenosti

Rádi se mezi sebou bavíme o novinkách z oboru. Kolegové ti předají tolik znalostí a zkušeností, které z tebe za pár měsíců udělají ještě většího odborníka.

Vítáme nové nápady

Proaktivitu velmi ceníme. Máš nápad, jak posunout klienta, Optimio nebo sebe? Sem s tím. Dáme hlavy dohromady a přijdeme na nejlepší řešení.

Naše certifikáty

Pohovor za 5 dní? U nás to možné je

Pošli CV nebo LinkedIn

Nezapomeň připsat pár slov o sobě. Odpovíme všem. Pokud nás nadchneš, budeme se s tebou chtít potkat. Buď přímo v Optimiu, nebo online.

Seznámení

Povíme ti, jak to v Optimiu chodí, a ty nám na oplátku řekneš něco o své kariéře a kam směřuješ. Jestli se setkají naše očekávání, vyhlížej pozvánku do druhého kola.

Technická prověrka

U druhého setkání narazíš na teamleadera, kterého budou zajímat tvé oborové znalosti. Co se ti v předchozí práci povedlo i nepovedlo – zajímá nás vše. Můžeš se připravit i na úkol.

Velké finále

Na scénu vstupuje provozní ředitel Matěj, který ti řekne vše o vizi a strategii firmy. Společně vyladíte mzdu, poslední detaily a tímto se kruh uzavírá, protože tě přivítáme mezi námi.

Vítej v Optimiu

Máme propracovaný systém onboardingu, aby se ti u nás líbilo od prvních chvil. Dostaneš malý dárek na uvítanou a seznámíme tě s celou agenturou.

Tak co, ještě váháš?

Poslat CV a napsat o sobě pár vět? To ti zabere sotva pár minut. Získat tím přitom můžeš opravdu hodně! Tak neváhej a určitě se nám ozvi.

775 272 892

kariera@optimio.cz

Jan Bindr, Marek Žáček, Matěj Konečný
jednatelé